tel. 061/814-37-70

Zalety rekuperacji

Dba o zdrowie

Świeże powietrze jest niezmiernie ważne dla dobrego samopoczucia. Powietrze o niskim poziomie jakości może powodować astmę oraz pojawienie się alegrii poprzez zwiększoną ilość alergenów takich jak: roztocza, pleśn czy pyłki.

Zastosowanie w rekuperatorach Zehnder opcjonalnych filtrów, wychwytujących kurz oraz pyłki, przyczynia się do tego, że nawet alergicy mogą oddychać swobodnie.

Możliwe jest także wprowadzenie zaawansowanego technicznie wymiennika entalpicznego  w kilku wybranych systemach odzysku ciepła. Odzyskuje parę wodną, która być może wykorzystywana w regulacji wilgotności powietrza nawiewanego do wewnątrz.

 

Zapewnia oszczędzanie energii

Zehnder Comfosystem Przy zapenia odzysk ciepła na poziomie ok.90%. Dzięki temu można wyraźnie zaoszczędzić energię elektryczną jak i gotówkę.

Wietrzenie to marnotrastwo energii. Zarówno wietrzenie chwilowe jak również trwające dłużej zużywają wartościową energię. Taki sposób wentylowania już od dawna należy ostatecznie do przeszłości, a Zehnder Comfosystems gwarantuje stałą wymianę powietrza, co odpowiada wytycznym Rozporządzenia w sprawie oszczędzania energii (ENEV)

 

Komfort to podstawa

Dzięki temu rozwiazaiu mieszkanie jest sw sposób ciągły zopatrywane w czyste i swieże powietrze. W tym samym czasie wilgotne powietrze, kuchenne zapachy czy zapach papierosowy są autoamatycznie wyprowadzane z budynku. Mając na uwadze prostotę obsługi systemu Comfosystems, można się do woli  rozkoszować przyjemnym kliamtem pomieszczenia.

 

Statystycznie człowiek spędza ponad 70% czasu w różnych pomieszczeniach. Z pomocą systemu Zehnder Comfosystems troszczymy się o zdrowe powietrze i dobre samopoczucie. Filtracja zanieszczeń powietrza tj.  pyłki oraz cząsteczki brudu prowadzi podniesienia poziomu samopoczucia, a dzięki wysokiemu zaopatrzeniu w tlen zawartemu czystym i świeżym powietrzu, wzmacnia się wydajność oraz odporność sysytem immunologicznego. Dzięki działaniu Zehnder Comfosystem zyskujemy optymalną jakość powietrza, wyższy poziom dobrego samopoczucie,stałe dostarczanie do mieszkania czyste, świeże powietrze, wymianę wilgotnego powietrza i niemiłych zapachów na świeże, czyste powietrze.

Ochrona przed włamaniem

Przy zastosowaniu systemu wentylacji Comfosystem w mieszkaniu można pozostwić zamknięte. Dodatkowym zyskiem staje się ochrona przed hałasem oraz możliwym włamaniem, gdyż uchylone lub rozszczelnione okna dają najlepszą możliwość dostępu do domu lub mieszkania osobom nieupoważnionym.

Gdy wychodzimy w domu, często zostawiamy uchylone okan, aby nasz dom się przewietrzył, Te oferują niestety włamywaczowi łatwy dostęp do naszych przedmiotów. Stowarzyszenie Ubezpieczycieli wyjaśnia, że ubezpieczenie nie obowiązuje gdy włamywacz dostał się do budynku przez otwarte (uchylone) okno (zwykła kradzież). (Źródło: FGK Raport, styczeń 2007). Zehnder Comfosystems troszczy się stale o czyste poiwetrze bez otwierania okien.Włamywacz nie ma możliwości wejścia domu przez okno.

 

Bo wygląd też jest ważny…

Mały domek czy wielka rezydencja? Zehnder Comfosystems pasuje do każdego.
Jedyne co jest widoczne to wyloty dla powietrza odpowadzanego i doprowadzanego a i nawet to jest dyskretnie ukryte przy użyciu dekoracyjnych kratek maskujących. Kratki można zamontować w ścianie, na suficie czy w podłodze.
Maskujące kratki dekoracyjne firmy Zehnder do instalacji sufitowej oraz naściennej pasują do każdego stylu wnętrza – od domku w stylu wiejskim do wielkiej rezydencji. W dyskretny soposób ukrywają one wyloty powietrza odpowadzanego i doprowadzanego, wpasują się w każdy styl mieszkania.


Higiena

Dzięki systemowi wentylacji Zehnder Comfosystems można zagwarantować stałą higieniczną oraz konieczną wymianę powietrza.
Substancje szkodliwe i ich filtrowanie. Zbilansowana wentylacja mieszkania przyczynia się do zdecydowanej poprawy jakości życia. Rekuperatory Zehnder z filtrem pyłkowym w opcji zapobiegają przedostawaniu się kurzu, zkodliwych substancji, insektów i pyłków do pomieszczeń. System Zehnder Comfofresh dostarcza do wszystkich pomieszczeń swieże powietrze jednocześnie odprowadzająć zanieszyszczone, wilgotne i nieświeże powietrze na zewnątrz. Filtrację pyłków, instektów, kurzu i innych zanieszyszczeń pochodzących z zewnątrz. Automatycznie wymienia brudne i wilgotne powietrze z zapachami i wymienia je na świeże.


Zwiększ wartość swojej inwestycji

Inwestorom się to opłaca! Gdy kontrolujemy wilgotność powietrza bronimy się przed rozwojem pleśni i grzybów w budynku. I Właśnie w taki sposób Comfosystems przyczynia się w dużym stopniu do wzrostu i utrzymania wartości nieruchomości. Dzięki nowoczesnemu i zrównoważonemu systemowi powietrza odprowadzanego i doprowadzanego z odzyskiem ciepła nieruchomość już teraz odpowiada wymogom przyszłości.
 
Comfosystem ochrona budynek. Atak grzybów obniża wartość budynku. Zbyt stała i zbyt wysoka zawartość wilgoci w powietrzu powoduje powstanie i rozwój grzybów w nieruchomości. Rekuperator Zehnder wyprowadza zbyt dużą wilgoć z powietrza i zamienia zużyte powietrze na świeże.Zasługą tej komfortowej techniki nieruchomość na na nowow zaczyna odpowiadać standardom budowlanym przyszłości. Komfort mieszkania, bark grzyba pleśniowego na budynku czy spokój przed szerzeniem się uszkodzeń bryły nieruchomości to podstawowe plusy tego rozwiązania. System ten spełnia wszelkie wymagania! (certyfikat energetyczny obowiązkowy od 2009)

NASI PARTNERZY

NA BLOGU

Jaki Junkers do mieszkania w bloku?

Mieszkania położone w blokach wymagają szczególnie dokładnego przyjrzenia się możliwościom ogrzewania. Wśród wszystkich nowoczesnych opcji to właśnie piec gazowy Junkers jest jednym z najchętniej i

Potrzebujesz pomocy przy doborze produktu?

Firma Grambet została założona w 1989 przez Mirosława Gucię. Od 1991 roku zajmuje się hurtową sprzedażą urządzeń grzewczych, instalacji c.o. i c.w.u., oraz ceramiki łazienkowej. 

GRAMBET GRUPA SBS Sp.K. M. I M. GUCIA

HURTOWNIA

KONSULTANT