tel. 061/814-37-70

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Jako liderzy w dostarczaniu nowoczesnych urządzeń z zakresu systemów ogrzewania i instalacji, oferujemy naszym Klientom wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, stanowiące alternatywę dla szamba betonowego. Przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem inwestorów ze względu na możliwość zainstalowania ich w zasadzie na dowolnej działce. Dzięki temu redukowane są koszty obowiązkowego wywożenia nieczystości.

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków – zalety

Obecnie nowoczesne, przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków stanowią znakomitą alternatywę dla sieci kanalizacyjnej oraz dla szamb betonowych. Są znacznie łatwiejsze w eksploatacji i praktycznie bezobsługowe, dlatego niwelują koszty związane z regularnym wywozem nieczystości. Można z powodzeniem zastosować je w miejscach niedostępnych dla usług asenizacyjnych oraz z dala od cywilizacji i kanalizacji.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są zupełnie bezpieczne dla użytkowników oraz środowiska, są ekonomiczne oraz ekologiczne, dlatego coraz częściej rekomenduje się je zamiast tradycyjnego szamba. Zaletą tej opcji jest możliwość odzyskania wody, którą można z pomocą systemu rurek rozprowadzić po terenie posesji, minimalizując również koszty związane z podlewaniem ogrodu i trawnika, co jest cenne szczególnie latem.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – rodzaje

Na rynku dostępnych jest pięć podstawowych przydomowych oczyszczalni ścieków – rodzaje uzależnione są od zastosowanych metod i materiałów neutralizujących ścieki: drenażowe rozsączające, z filtrem piaskowym, gruntowo-roślinne, ze złożem biologicznym oraz z osadem czynnym.

W odniesieniu do tych urządzeń można zastosować prostszy podział, na oczyszczalnie mechaniczne, biologiczne i drenażowe. W każdym wypadku proces jest dwuetapowy i polega na zastosowaniu najpierw beztlenowego podczyszczenia, a następnie doczyszczenia przy użyciu bakterii tlenowych.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – koszt

Trzeba się przygotować na to, że przydomowej oczyszczalni ścieków koszt będzie znacznie wyższy, niż koszt zainstalowania tradycyjnego szamba. Jeśli chodzi o przydomową oczyszczalnię ścieków, cena uzależniona jest od wybranej metody oczyszczania, producenta i parametrów konkretnego urządzenia. Zazwyczaj najtańsze są drenażowe przydomowe oczyszczalnie ścieków – koszt takiej inwestycji zamyka się w granicach 7 000 – 11 000 zł. Droższe są oczyszczalnie biologiczne, zaś najdroższe – wersje najbardziej ekologiczne i bezpieczne, roślinne. Trzeba jednak mieć na uwadze, że te wydatki w dłuższym okresie będą nam się systematycznie zwracały w postaci zarówno oszczędności na wywozie nieczystości i nawadnianiu posesji, jak i czasu potrzebnego na opróżnianie tradycyjnego szamba.

Zachęcamy do kontaktu i dokładnego zapoznania się z naszą ofertą.

NASI PARTNERZY

NA BLOGU

Zalety pieców gazowych Junkers

Piec gazowy Junkers to synonim optymalnych rozwiązań grzewczych, łatwa obsługa, trwałość i niezawodne działanie. Poszukując urządzenia, które nie zawiedzie naszych oczekiwań i będzie inwestycją na

Kominek elektryczny czy biokominek?

Umieszczenie w swoim domu kominka, który stworzyłby przytulną atmosferę w pomieszczeniu, to marzenie wielu osób. Niestety z różnych względów – użytkowych, technicznych czy budżetowych, nie

Potrzebujesz pomocy przy doborze produktu?

Firma Grambet została założona w 1989 przez Mirosława Gucię. Od 1991 roku zajmuje się hurtową sprzedażą urządzeń grzewczych, instalacji c.o. i c.w.u., oraz ceramiki łazienkowej. 

GRAMBET GRUPA SBS Sp.K. M. I M. GUCIA

HURTOWNIA

KONSULTANT