tel. 061/814-37-70

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Odkąd na rynku pojawiły się nowoczesne i ekonomiczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków, w Poznaniu inwestorzy rynku nieruchomości znaleźli odpowiedź na swoje potrzeby związane z podłączeniem wszystkich niezbędnych mediów – nawet tam, gdzie jest to technicznie niemożliwe.

W efekcie rozwiązania, jakie oferujemy w postaci przydomowej oczyszczalni ścieków z montażem, pozwala inwestować śmielej i budować domy w miejscach odpowiadających inwestorom w każdy możliwy sposób. Nasza propozycja jest w pełni bezpieczna, zgodna z obowiązującymi przepisami, a jednocześnie pozwala pozbyć się kłopotów związanych z codziennym funkcjonowaniem budynku, czyli opróżnianiem nieczystości. To jednak nie koniec zalet, jakie posiadają przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Czym dokładnie są przydomowe oczyszczalnie ścieków?

W ogromnym uproszczeniu, każda przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków jest znacznie mniejszą odmianą tych stosowanych w wielkich miastach. Zamiast jednak służyć wszystkim mieszkańcom, działa na potrzeby jednego gospodarstwa domowego, a jej skuteczność sięga aż 97%, co stanowi doskonały rezultat i sprawia, że jest to w pełni bezpieczna dla środowiska i domowników alternatywa dla szamba.

Na rynku uwzględnia się obecnie przydomowe oczyszczalnie ścieków, rodzaje których zależne są od ich budowy i zastosowanych technologii neutralizowania nieczystości. Wymienia się wśród nich modele gruntowo-roślinne, drenażowe rozsączające, z osadem czynnym, z filtrem piaskowym lub ze złożem biologicznym. W naszej ofercie dostępne są wszystkie najczęściej wykorzystywane opcje. Upraszczając powyższy podział przydomowych oczyszczalni ścieków, w Poznaniu stosujemy rozróżnienie na trzy główne podkategorie, czyli oczyszczalnie biologiczne, mechaniczne oraz drenażowe. Dzięki ich różnorodności można je idealnie dopasować do rodzaju realizowanej inwestycji i potrzeb domowników.

Zalety posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków w Poznaniu

Trudno się dziwić popularności, jaką cieszy się przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków. Przede wszystkim ratuje inwestycje, dla których nie ma możliwości podłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej lub zainstalowania betonowego szamba. Od tego ostatniego różni się też stopniem bezpieczeństwa oraz częstotliwością wywozu nieczystości. O ile betonowe lub plastikowe szamba przy większych opadach mogą się przepełnić, rozpęknąć, a nawet wyjść na powierzchnię, szczególnie w przypadku miękkich, piaskowych gruntów, przydomowa oczyszczalnia ścieków, rodzajem dopasowana do miejsca, wyklucza takie możliwości. Wszystko za sprawą bieżącego oczyszczania spływających ścieków i rozprowadzania ich drenażem na posesję.

Są to też urządzenia praktycznie bezobsługowe, wymagające jedynie raz na dłuższy czas usuwania zalegających w nich osadów. Jednocześnie są to metody oczyszczania rekomendowane przez Unię Europejską, dlatego w niektórych regionach Polski można uzyskać na nie spore dofinansowanie, redukujące koszty inwestycji. Konstrukcja przydomowej oczyszczalni ścieków oraz materiał, z jakiego jest zrobiona, są solidne i trwałe, dlatego pozwalają cieszyć się świętym spokojem przez długie lata.

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Jeśli chodzi o przydomową oczyszczalnię ścieków, cena takiego przedsięwzięcia będzie wyższa od betonowego czy plastikowego szamba ze względu na większy stopień skomplikowania budowy oraz pełnioną funkcję. Jeśli jednak policzyć koszty montażu i regularnego wywozu nieczystości w przypadku tradycyjnych metod, to szybko okazuje się, że oferowane przez naszą firmę rozwiązanie zwraca się w bardzo krótkim czasie od zainstalowania. Jeśli koszty początkowe, czyli zakupu i instalacji, wydają się zbyt wysokie, można sprawdzić opcję uzyskania unijnego lub gminnego dofinansowania na ten cel, jakie jest możliwe w wielu regionach kraju.

Nasza firma oferuje profesjonalne przydomowe oczyszczalnie ścieków z montażem – produkty solidne i trwałe, producentów o ugruntowanej pozycji na rynku, niezwykle wygodne w użytkowaniu oraz bardzo ekonomiczne – nawet w przypadku dużych gospodarstw domowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w siedzibie firmy w Poznaniu lub poprzez sklep internetowy.

NASI PARTNERZY

NA BLOGU

Jaki Junkers do mieszkania w bloku?

Mieszkania położone w blokach wymagają szczególnie dokładnego przyjrzenia się możliwościom ogrzewania. Wśród wszystkich nowoczesnych opcji to właśnie piec gazowy Junkers jest jednym z najchętniej i

Ile metrów ogrzeje kominek elektryczny?

Standardowo kominki elektryczne wykorzystywane są jedynie jako dekoracja imitująca naturalne płomienie ognia, które można zamontować w dowolnym miejscu z dostępem do gniazdka. Na rynku są

Potrzebujesz pomocy przy doborze produktu?

Firma Grambet została założona w 1989 przez Mirosława Gucię. Od 1991 roku zajmuje się hurtową sprzedażą urządzeń grzewczych, instalacji c.o. i c.w.u., oraz ceramiki łazienkowej. 

GRAMBET GRUPA SBS Sp.K. M. I M. GUCIA

HURTOWNIA

KONSULTANT