pompy ciepła

Pompa ciepła to ekologiczne urządzenie, które czerpie energię znajdującą się w najbliższym otoczeniu budynku.

W obecnych czasach, ceny energii wciąż zwyżkują, wyczerpują się też kopalne zasoby surowców energetycznych. Wielu ludzi poszukuje więc innowacyjnych, przyszłościowych metod uzyskiwania energii. Doskonale to rozumiemy i zwracamy Państwa uwagę na najbardziej ekologiczne i niezawodne źródła ciepła, które znaleźć można tuż za swoimi drzwiami – powietrze i grunt. Są one doskonałymi, alternatywnymi dla konwencjonalnych systemów, źródłami energii, którą wystarczy jedynie przetworzyć przy pomocy pompy ciepła.

Dlatego niewiele jest rozwiązań tak korzystnych, jak pompa ciepła. Powietrze i grunt wytwarzają niewyczerpalną energię cieplną, która następnie przetwarza na użytkową właśnie pompa ciepła. Junkers jest jednym z najlepszych producentów, oferujących rozwiązania tego typu. Pompa ciepła Junkers gwarantuje wysoką efektywność oraz możliwość ekonomicznego wykorzystania przez cały rok. Na takim rozwiązaniu korzysta przede wszystkim przyroda – pompy ciepła Junkers nie emitują substancji szkodliwych, a dzięki innowacyjnej technice zapewniają bezawaryjną, wieloletnią pracę.

Bodaj największą zaletą jest ekonomiczność, jaką zapewnia pompa ciepła. Cena za energię pozyskaną tą drogą jest nieporównywalna z kosztami ponoszonymi za klasyczne ogrzewanie. Korzystając z całkowicie bezpłatnego źródła energii, można więc wyraźnie obniżyć bieżące koszty dostaw energii.

 

Zalety, które zapewnia pompa ciepła to między innymi:

  • eksploatacja pompy ciepła nie wymaga ponoszenia wydatków na konserwację, ponieważ są to urządzenia trwałe i niezawodne,
  • pompa ciepła cechuje się wysoką efektywnością i wyraźnie redukuje koszty eksploatacji,
  • przy użyciu zaledwie 25% energii zasilania, pompa ciepła osiąga 100% mocy grzewczej,
  • nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na doprowadzenie przyłącza gazowego, wybudowanie komina czy składowanie paliwa,
  • pompa ciepła sprawia, że nieruchomość zyskuje na wartości,

Pompa ciepła to gwarancja bezpiecznego jutra.

Instalując pompę ciepła po prostu inwestujesz we własną przyszłość. Warto pamiętać o tym, że:

  • energia czerpana z gruntu i z powietrza jest dostępna bez żadnych ograniczeń i całkowicie bezpłatna,
  • ilość kopalnych źródeł energii jest ograniczona, a popyt na nie wciąż wzrasta,
  • pompa ciepła, powietrze i grunt – zestaw tych trzech elementów uniezależnia nas od stale rosnących kosztów za energię.

Podsumowując, pompa ciepła jest idealnym zabezpieczeniem na przyszłość i daje wszystko to, czego nie dają systemy konwencjonalne.

Firma Grambet oferuje Państwu pompy ciepła Juners BoschDimplex czy Viessmann,  w szerokiej gamie typów i odmian.

NASI PARTNERZY

NA BLOGU

Kominek elektryczny czy biokominek?

Umieszczenie w swoim domu kominka, który stworzyłby przytulną atmosferę w pomieszczeniu, to marzenie wielu osób. Niestety z różnych względów – użytkowych, technicznych czy budżetowych, nie

Potrzebujesz pomocy przy doborze produktu?

Firma Grambet została założona w 1989 przez Mirosława Gucię. Od 1991 roku zajmuje się hurtową sprzedażą urządzeń grzewczych, instalacji c.o. i c.w.u., oraz ceramiki łazienkowej. 

GRAMBET GRUPA SBS Sp.K. M. I M. GUCIA

HURTOWNIA

KONSULTANT