tel. 061/814-37-70

Fotowoltaika i panele fotowoltaiczne Poznań

W kontekście obecnej sytuacji na polskim rynku energetycznym, charakteryzującym się dynamicznym wzrostem cen paliw kopalnych, poszukiwanie alternatywnych źródeł energii i ich wykorzystanie może być rozwiązaniem opłacalnym i w długoletniej perspektywie – odciążającym budżet domowy lub firmowy.

Firma Grambet z Poznania od lat oferuje klientom rozwiązania w zakresie systemów grzewczych oraz umożliwiających dostęp do taniej i czystej energii elektrycznej, pochodzącej ze słońca. Sprawdź, dlaczego warto zamówić panele fotowoltaiczne w Poznaniu.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna w Poznaniu – krok po kroku.

W jaki sposób system fotowoltaiczny zamienia promienie słoneczne w prąd, który zasila pralkę, lodówkę czy komputer? Oto ogólny schemat działania fotowoltaiki.

 1. Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne, złożone z ogniw fotowoltaicznych.
 2. Ogniwa fotowoltaiczne absorbują energię słoneczną, generując prąd stały.
 3. Prąd stały przepływa przez falowniki, czyli inwertery fotowoltaiczne w Poznaniu. Tu następuje przekształcenie prądu stałego w zmienny.
 4. Prąd zmienny przesyłany jest do dwukierunkowego licznika energii, gdzie jest mierzony i dystrybuowany do domu lub firmy, albo wysyłany do sieci energetycznej.
 5. W przypadku, gdy instalacja fotowoltaiczna generuje więcej energii, niż jest potrzebne w danym momencie, nadmiar prądu może być magazynowany w akumulatorach (czyli magazynach energii) lub przesyłany do sieci energetycznej.
 6. Cyklicznie wystawiany rachunek uwzględnia sprzedaż nadwyżek oraz wykup prądu od operatora sieci elektrycznej.

Jakie są korzyści z fotowoltaiki w Poznaniu?

 

 1. Instalacja fotowoltaiczna w Poznaniu to sposób na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej. W dłuższej perspektywie można zarabiać na odsprzedaży nadmiaru wyprodukowanego prądu.
 2. Energia słoneczna jest niewyczerpalnym i powszechnie dostępnym źródłem energii.
 3. Panele fotowoltaiczne można zainstalować na praktycznie każdym dachu lub na gruncie.
 4. Instalacja fotowoltaiczna to prywatna elektrownia, która pozwala na produkcję własnego prądu. Nie wymaga to importu ani pozyskiwania paliw kopalnych, które są surowcami nieodnawialnymi.
 5. Produkcja energii ze słońca nie szkodzi środowisku. Działanie instalacji fotowoltaicznej nie generuje spalin czy pyłów szkodliwych dla zdrowia.
 6. Instalacja fotowoltaiczna to trwałe rozwiązanie, które objęte jest długoterminową gwarancją. Obecnie prowadzone są prace nad efektywnym odzyskiwaniem surowców z nieużywanych paneli, co umożliwia wykorzystanie ich do produkcji nowych.

Jakie czynniki wpływają na wzrost cen energii elektrycznej?

Fotowoltaika w Poznaniu to możliwość uniezależnienia się od rosnących cen energii elektrycznej. Im wyższe ceny prądu uzyskanego z użyciem paliw kopalnych, tym szybszy zwrot inwestycji w odnawialne źródła energii.

Jest kilka czynników, które wpływają na to, że rachunki za prąd są coraz wyższe. Do najważniejszych z nich należą:

 

 • wzrost cen węgla, czyli głównego paliwa kopalnego wykorzystywanego do produkcji energii elektrycznej,

 • wdrożona procedura oszczędzania węgla, czyli zmniejszenie jego ilości na rynku,

 • zwiększenie popytu na energię elektryczną po zakończeniu pandemii,

 • sytuacja związana z wojną w Ukrainie i odcięcie od dostaw surowców energetycznych z Rosji,

 • koszty zakupu uprawień do emisji dwutlenku węgla,

 • wzrost opłaty mocowej – pozwalającej na utrzymywanie rezerw energii przez elektrownie węglowe,

 • zwiększenie stawki podatku VAT z 5 do 23%.

Systemy fotowoltaiczne w Poznaniu to zatem sposób na tanią i ekologiczną energię odnawialną.

NASI PARTNERZY

NA BLOGU

Umywalka asymetryczna do małego wnętrza

Stylowe i funkcjonalne urządzanie i umeblowanie małych wnętrz to prawdziwe wyzwanie. Niewielkie pomieszczenia, takie jak łazienka czy kuchnia, powinny spełniać swoje funkcje, a ich użytkownik

Zalety pieców gazowych Ferroli

Planując budowę lub remont domu, należy gruntownie przemyśleć wiele aspektów, mających wpływ na późniejszy komfort użytkowania i koszty eksploatacji. Należy tu wymienić chociażby sposób ogrzewania

Zalety pieców gazowych Junkers

Piec gazowy Junkers to synonim optymalnych rozwiązań grzewczych, łatwa obsługa, trwałość i niezawodne działanie. Poszukując urządzenia, które nie zawiedzie naszych oczekiwań i będzie inwestycją na

Potrzebujesz pomocy przy doborze produktu?

Firma Grambet została założona w 1989 przez Mirosława Gucię. Od 1991 roku zajmuje się hurtową sprzedażą urządzeń grzewczych, instalacji c.o. i c.w.u., oraz ceramiki łazienkowej. 

GRAMBET GRUPA SBS Sp.K. M. I M. GUCIA

HURTOWNIA

KONSULTANT