tel. 061/814-37-70

Odkurzacze centralne

Odkurzacze centralne

Czysty dom zachęca do spędzania w nim czasu. Ciche i niekłopotliwe sprzątanie to atut nowoczesnych oraz zaawansowanych technologii, wypierających powoli tradycyjne rozwiązania. Wśród cieszących się w naszej firmie rosnącym zainteresowaniem urządzeń są odkurzacze centralne – w Poznaniu sprzedajemy ich dzisiaj naprawdę dużo. To najlepsza reklama, na jaką pracujemy każdego dnia.

Co wyróżnia odkurzacze centralne w Poznaniu?

Przede wszystkim odkurzacze centralne w Poznaniu mają nieco inną konstrukcję niż tradycyjne odkurzacze. Jednostka centralna odkurzacza może być umieszczona w dowolnym pomieszczeniu, na przykład pomieszczeniu gospodarczym. Z tego powodu sprzątanie może odbywać się bez żadnego hałasu, gdyż silnik odseparowany jest od pozostałej części domu.

Ponadto odkurzacze centralne w Poznaniu najchętniej stosowane są przez alergików. Wszystko dlatego, że raz wtłoczone do urządzenia powietrze nie wraca do pomieszczenia, ale jest wypuszczane bezpośrednio na zewnątrz budynku. Kolejnym atutem odkurzaczy centralnych w Poznaniu jest ich funkcjonalność. Kilkumetrowe węże do odkurzaczy centralnych sprawiają, że posprzątanie nawet trudno dostępnych miejsc nie przysparza najmniejszych problemów.

Atuty odkurzaczy centralnych w Poznaniu

Gniazda odkurzacza centralnego są rozprowadzane w domu analogicznie do pozostałych instalacji. Są więc estetycznie zamaskowane i przez to niewidoczne dla oka. Tak wykonany system, składający się z wielu gniazd odkurzaczy centralnych, pozwala postawić na wygodę.

Moc silnika w odkurzaczach centralnych, oferowanych w Poznaniu, pozwala na komfortowe sprzątanie tak dużych powierzchni, jak 100-200 metrów kwadratowych. Z twego względu odkurzacze centralne w Poznaniu stały się niemal obowiązkowym elementem wyposażenia większych rezydencji.

Niezbędne akcesoria do odkurzacza centralnego

System, jakim jest odkurzacz centralny, składa się z gniazd odkurzacza centralnego, jednostki centralnej oraz odpowiednio długiego, zwykle kilkumetrowego, węża do odkurzacza centralnego. To dzięki jego bardzo elastycznej budowie możliwe jest dotarcie do wszystkich zakamarków.

Oferta uzupełniona jest o niezbędne akcesoria do odkurzacza centralnego jak specjalne szczotki oraz końcówki. Zarówno akcesoria do odkurzacza centralnego, jak i sam odkurzacz centralny w Poznaniu, jakie proponujemy, pochodzą od światowej sławy marek, jak aeroVac oraz Vac-Maid. To sprawdzeni producenci, których produktom bezsprzecznie można zaufać.

System aeroVac to przełomowe rozwiązanie techniczne w zakresie sprzątania Twojego domu.
 
Niewątpliwe atuty tego systemu sprawiają, że coraz większa liczba użytkowników odczuwa ulgę. AeroVac zdobył bardzo dużą popularność w Skandynawii i wielu innych Państwach świata. W naszym kraju zainteresowanie tym niezwykłym wynalazkiem wzrasta każdego roku.
 
Cechy charaktersytyczne odkurzaczy centralnych
 
Cechą charakterystyczną, która najbardziej odróżnia odkurzacze centralne od ich tradycyjnych odpowiedników jest stuprocentowe wyeliminowanie zużytego powietrza. Nawet w najbardziej wyrafinowanych odkurzaczach przenośnych powietrze po przejściu przez worek z kurzem wraca z powrotem do pomieszczenia, w którym się znajduje, natomiast w przypadku odkurzaczy centralnych zostaje ono skutecznie przetransportowane na zewnątrz budynku, w środku zostawiając jedynie świeże i czyste powietrze. Z tego powodu aeroVac stanowi doskonałe rozwiązanie dla alergików, pozwala im oddychać powietrzem nieskazitelnie czystym, wolnym od najdrobniejszych pyłków i drobnoustrojów rozpylanych przez zwyczajne odkurzacze.
 
Zalety odkurzaczy centralnych
 
Do głównych zalet odkurzania centralnego należy zupełny brak hałasu. Jest to wynikiem umieszczenia jednostki centralnej w dowolnej części domu – zwykle z daleka od części mieszkalnej. Najczęstszym miejscem ulokowania odkurzacza jest piwnica lub np. garaż. System specjalnych przewodów rozprowadzonych po całym domu łączy centralę z gniazdkami ssawnymi, które znajdują się w poszczególnych pomieszczeniach. Centralne systemy odkurzania nie rzucają się w oczy, a ich użytkowanie jest łatwe i przyjemne.
 
Elementy składowe systemu
 
Głównym elementem tego typu systemów jest jednostka centralna. Znajduje się tam silnik, zbiornik na odpadki, a także specjalny separator.
 
W naszej ofercie odnajdą Państwo zarówno małe jednostki centralne przeznaczone do niewielkich domków o powierzchni do 100m2, jak i jednostki duże doskonale sprawdzające się w rezydencjach o powierzchni do 2000m2. Wszystkie produkty marek aeroVac oraz Vacu-Maid, które dostępne są w naszej ofercie oznaczone zostały znakiem CE, które gwarantuje zgodność z europejskimi normami bezpieczeństwa.
 
Poniżej zamieściliśmy zestawienie dystrybuowanych przez nas jednostek centralnych, a także ich specyfikację techniczną.
 


Seria Vacu-Maid SPLITSeria Vacu-MaidSeria SR
to urządzenia z silnikiem oddzielonym od separatora cyklonicznego z mechanicznym oddzieleniem strumieni powietrza oraz filtra włosów. Dzięki modułowej konstrukcji można dostosować parametry urządzenia do specyficznych wymogów użytkownika.Jednostki centralne z tej serii posiadają kompaktową konstrukcję i przeznaczone są do stosowania w domach jednorodzinnych. Podwójny separator cykloniczny odznaczający się dużą pojemnością odpowiedzialny jest za filtrację zassanego powietrza.To urządzenia przeznaczone do użytku w domach jednorodzinnych. Filtracja powietrza zachodzi w dużym, podwójnym separatorze cyklonicznym.

 Seria
Vacu-Maid SPLIT
Seria
Vacu-Maid
Seria SR

Specyfikacja
techniczna

Split
S1570

Split
S2800

Split
S3500

S1570S2200SR07SR11SR13SR45SR55SR65
Liczba silników11211111112
Moc elektryczna [W]15701780259015701786133013901367137515502850
Przepływ powietrza [m3/h]185201360185235205214197200192355
Podciśnienie [kPa]28,734,131,428,726,1232330313232
Pojemność zbiornika
na kurz [l]
25,625,63623,723,723,623,623,623,63636
Max zalecana długość
przewodu magistralnego[l]
4561844556293035404570
Max zalecana pow.
sprzątania [m2]
30065020003005001301602303505001200
Max zalecana liczba
gniazd ssawnych
8122081233581016
Gwarancja5 lat7 lat5 lat5 lat5 lat2 lata2 lata2 lata2 lata2 lata2 lata
 
Kolejnym niezwykle istotnym elementem systemów centralnego odkurzania jest poprawnie zaprojektowana i wykonana instalacja przewodów w całym budynku. Aby zapewnić Państwu możliwość zainstalowania najwyższej doskonałej i niezawodnej instalacji, oferujemy najwyższej jakości materiały instalacyjne. Kształtki i rury wiodących producentów takich jak Pastiflex i Canplast zapewniają niezwykłą odporność na ścieranie, a także trwałość. Oprócz tego są to produkty uniwersalne, pasujące do gniazd ssawnych oraz gniazdek wszystkich producentów. Posiadamy w ofercie zarówno pojedyncze elementy, jak i kompletne zestawy. Dzięki bogatemu doświadczeniu potrafimy profesjonalnie doradzić odpowiedni dobór parametrów instalacji, jak też dokonać jej wyceny i montażu. Współpracujemy ze specjalistami z branży odkurzaczy centralnych, którzy sprawnie wykonają dla Państwa system według Waszych indywidualnych wytycznych.
 
Na poniższej fotografii zobaczyć Państwo mogą elementy zestawów montażowych, które nabyć można za naszym pośrednictwem.
 
 
Innymi elementami oferowanych przez nas instalacji są gniazda ssawne, a także szufelki automatyczne. Ponieważ są to jedyne elementy systemu, które wystawione są na widok, udostępniamy je Państwu w szerokiej gamie wzornictwa i kolorystycznej. Dzięki takiej ofercie każdy będzie w stanie odnaleźć gniazda idealnie dopasowane do jego gustu.
 
Gniazda ssawne na pierwszy rzut oka przypominają zwykłe, elektryczne gniazdka z zaślepkami. Po uprzednim podniesieniu zaślepki w otworze znajdującym się w gniazdku umieszcza się wąż odkurzacza. Każde gniazdo posiada doprowadzone zasilanie przewodu sprzątającego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności podłączania węży za pomocą dodatkowych kabli zasilających. Na poniższych zdjęciach zostały przedstawione przykładowe gniazda ssawne znajdujące się w naszej ofercie.
 
Seria ESSeria VEX-S i R-VEXSeia PlastiflexSeria VacuLine
Seria LS

Kupując gniazda ssawne można je dodatkowo wyposażyć w różne akcesoria, jak choćby ozdobne ramki, płytki montażowe, bądź choćby przykrywki do tynkowania.

Szufelki automatyczne charakteryzują się podłużnym kształtem. Zazwyczaj instalowane są przy samej podłodze. W przeciwieństwie do gniazd ssawnych aktywowane są nie poprzez podłączenie węża, a za pomocą specjalnego włącznika. Zostały opracowane, by zamiatać do nich brud za pomocą tradycyjnej miotły. W przypadku tego produktu również udostępniamy Państwu szeroki wybór kolorów i wzorów. Najczęściej wybieranym typem szufelek automatycznych jest znajdujący się na poniższym obrazku model VP, jednak nasza oferta jest znacznie szersza. Kompletna lista proponowanych przez nas elementów instalacyjnych znajduje się na stronie producenta.

Następny znaczący element instalacji centralnego odkurzania to przewody oraz zestawy sprzątające. Można je nabyć w kilku konfiguracjach. Najbardziej podstawową ich wersją są przewody bez włącznika znajdującego się w uchwycie. W tym przypadku włączenie jednostki centralnej zachodzi automatycznie po podłączeniu przewodu do gniazda. Posiadamy w ofercie również modele wyposażone w taki włącznik, w których silnik systemu aktywuje się po wciśnięciu przycisku znajdującego się na uchwycie węża.

Za naszym pośrednictwem możecie Państwo nabyć doskonałe jakościowo przewody o długościach: 7,5 mb; 9,0mb; 12,0mb; oraz 15,0 mb.

 

NASI PARTNERZY

NA BLOGU

Ile metrów ogrzeje kominek elektryczny?

Standardowo kominki elektryczne wykorzystywane są jedynie jako dekoracja imitująca naturalne płomienie ognia, które można zamontować w dowolnym miejscu z dostępem do gniazdka. Na rynku są

Czy kominek elektryczny zużywa dużo prądu?

Nowoczesne kominki elektryczne to doskonała alternatywa dla ich tradycyjnych, opalanych drewnem wersji. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości stworzenia warunków dla rozpalenia otwartego

Umywalka asymetryczna do małego wnętrza

Stylowe i funkcjonalne urządzanie i umeblowanie małych wnętrz to prawdziwe wyzwanie. Niewielkie pomieszczenia, takie jak łazienka czy kuchnia, powinny spełniać swoje funkcje, a ich użytkownik

Potrzebujesz pomocy przy doborze produktu?

Firma Grambet została założona w 1989 przez Mirosława Gucię. Od 1991 roku zajmuje się hurtową sprzedażą urządzeń grzewczych, instalacji c.o. i c.w.u., oraz ceramiki łazienkowej. 

GRAMBET GRUPA SBS Sp.K. M. I M. GUCIA

HURTOWNIA

KONSULTANT