tel. 061/814-37-70

Woda, jako element niezbędny do życia, jest nieodzowna dla funkcjonowania wszystkich organizmów żywych. To ona stanowi aż 60% masy ciała człowieka. Niestety, problem zanieczyszczenia wód pitnych staje się coraz bardziej powszechny. Co więcej, twarda woda pełna osadów, zawierająca chlor oraz inne szkodliwe substancje, oddziałuje bardzo niekorzystnie na zdrowie.

Nic więc dziwnego, że coraz to więcej osób decyduje się na instalację domowej stacji uzdatniania wody. To rozwiązanie zapewnia dostęp do czystej i bezpiecznej wody, chroniąc zdrowie oraz środowisko naturalne, przynosi także wymierne oszczędności. Poznaj, jakie są zalety montażu i stosowania domowych stacji uzdatniania wody.

Jakie korzyści przynosi stacja uzdatniania wody?

Stacja uzdatniania wody przetwarza surową wodę pobieraną z wodociągów lub z własnego ujęcia studni w czystą i bezpieczną do picia. Z wody, przepływającej przez filtry, zostają usunięte zanieczyszczenia takie jak: chlor, metale ciężkie, bakterie i wirusy. A do tego, w zależności od modelu stacji, filtry likwidują również kamień i tym samym zmiękczają wodę. Tak więc, zalety stosowania domowej stacji uzdatniania wody można podzielić na zdrowotne, ekonomiczne oraz użytkowe.

Korzyści zdrowotne – czysta woda to podstawa

Krystalicznie czysta, wolna od szkodliwych substancji i osadów – taką wodę zapewniają domowe stacje uzdatniania. Dla organizmu to nieoceniona korzyść zdrowotna, gdy z wody zostają wyeliminowanie szkodliwe związki wapnia i magnezu. Tak oto staje się możliwe uwolnienie się od dolegliwości, których początek bierze się z niepożądanych domieszek znajdujących się w wodzie pitnej, takich jak: zaparcia, bóle stawów, problemy z cerą czy kamica nerkowa.

Zalety ekonomiczne stacji uzdatniania wody – oszczędność za oszczędnością

Jednak te urządzenia są źródłem nie tylko korzyści zdrowotnych. Bez względu na cenę domowej stacji uzdatniania wody, inwestycja szybko się zwraca, bo to krok w stronę długofalowych oszczędności. Dzięki delikatnej, „miękkiej” wodzie znacząco ograniczasz zużycie detergentów podczas sprzątania, a także potrzebę częstszej wymiany zużywających się sprzętów AGD. Co więcej, żywotność grzejników i innych urządzeń podłączonych do sieci hydraulicznej wydłuża się, ze względu na brak osadów kamiennych. Oszczędność goni oszczędność!

Praktyczne uzdatniacze wody – prostota użycia

Do zalet domowych stacji uzdatniania wody należy również zaliczyć prostotę ich obsługi. A co więcej, dla zwolenników wygodnych rozwiązań dostępne są urządzenia z funkcją sterowania objętościowo-czasowego. Ta zaawansowana technologia umożliwia pełną automatyzację procesu oraz dopasowanie parametrów pracy do indywidualnych wymagań użytkowników.

Nie bez znaczenia są także zabezpieczenia antyprzelewowe. Gwarantują one bezpieczeństwo eksploatacji oraz ograniczenie niespodziewanych awarii do minimum. Podobnie wysoce wydajne żywice jonowymienne, z jakich korzystają niektóre domowe stacje uzdatniania – oczyszczają one wodę ze szkodliwych substancji. Tym samym przedłużają żywotność urządzeń AGD, a także zmniejszają ilość odpadów w postaci osadów mających negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Zakup i montaż domowej stacji uzdatniania wody

Na zakończenie należy wspomnieć o rozsądnym wyborze renomowanego producenta domowych stacji uzdatniania wody w sklepie internetowym. Decydując się na cenione na rynku urządzenia, masz pewność, iż inwestujesz w produkt najwyższej jakości, spełniający rygorystyczne normy.