tel. 061/814-37-70

Stylowe i funkcjonalne urządzanie i umeblowanie małych wnętrz to prawdziwe wyzwanie. Niewielkie pomieszczenia, takie jak łazienka czy kuchnia, powinny spełniać swoje funkcje, a ich użytkownik powinien dodatkowo korzystać z nich w sposób komfortowy.

Na szczęście dawno minęły już czasy, kiedy pomieszczenia w niemal każdym mieszkaniu były urządzone w ten sam sposób, z dostępnych na rynku produktów jednego rodzaju i kształtu. Obecnie łazienka o niewielkim metrażu nie oznacza już z przymusowego braku miejsca na pralkę czy umywalkę.

Ten wpis poświęcony jest właśnie urządzaniu mikro-łazienki, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych i ciekawie wyglądających umywalek asymetrycznych. Przeczytaj i zainspiruj się zaproponowanymi rozwiązaniami.

Asymetryczna umywalka – nietuzinkowy wygląd, praktyczne rozwiązanie

Wyobraź sobie następująca sytuację: klasyczna umywalka niemal stykająca się jednym z dolnych rogów z pralką, a z drugiej strony kilkunastocentymetrowa przestrzeń między krawędzią umywalki a kabiną prysznicową. A gdyby można było to zmienić tak, aby wykorzystać ową przestrzeń, oddalając jednocześnie umywalkę od pralki? Rozwiązaniem będzie ciekawie wyglądająca, asymetryczna umywalka.

Jak sama nazwa wskazuje, jej charakterystyczną cechą jest asymetria. Zaskakujący efekt może zostać osiągnięty przez dodanie przedłużenie bocznego rantu umywalki. W ten sposób utworzona została funkcjonalna „półka” na kosmetyki, kubek z akcesoriami do mycia zębów czy mydelniczkę.

A jeśli Twoim priorytetem jest wygląd wnętrza i wywołanie efektu WOW, sprawdź ofertę asymetrycznych umywalek nablatowych.

Umywalka asymetryczna Style – wybierz optymalny układ

Wybierając ten model, idealnie uzupełnisz wnętrze niewielkiej łazienki. Decydując się na zakup umywalki asymetrycznej Style, możesz wybierać spośród różnych wariantów. Przede wszystkim mowa o położeniu półki – tu możesz wybrać asymetryczną umywalkę prawą lub lewą. Istotna jest też szerokość umywalki – tu opcją jest model o szerokości 65 cm lub niewielka umywalka licząca jedynie 45 cm.

Pozwoli Ci to na optymalny dobór produktu i maksymalne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni.

Co jeszcze możesz zrobić, aby wygodnie urządzić niewielką łazienkę?

Oto kilka propozycji umeblowania niewielkiej łazienki, które są wygodne i funkcjonalne.

Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Oprócz zagospodarowania niewielkiej przestrzeni możesz również sprawić, by pomieszczenie sprawiało wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Jak do tego podejść?

Warto postawić na minimalizm i prostotę. Proste linie, dyskretne ozdobniki i brak zbędnych bibelotów — oto jak sprawić, aby łazienka nie była optycznie zwiększona. Pomocne jest też ograniczenie liczby kolorów do dwóch i zastosowanie klasycznej bieli, beżu lub szarości na ścianach, co pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. Podobną funkcję spełniać będzie duże lustro, podwieszana toaleta czy prysznic bez brodzika. Pamiętaj poza tym o doborze odpowiedniego oświetlenia!

Jak widać, niewielka przestrzeń wcale nie musi oznaczać niewygody. Wystarczy odrobina inspiracji i kreatywności, czego elementem może być umywalka asymetryczna. Zatem do dzieła!