Pompy ciepła

Pompa ciepła to ekologiczne urządzenie, które czerpie energię znajdującą się w najbliższym otoczeniu budynku.

W obecnych czasach, ceny energii wciąż zwyżkują, wyczerpują się też kopalne zasoby surowców energetycznych. Wielu ludzi poszukuje więc innowacyjnych, przyszłościowych metod uzyskiwania energii. Doskonale to rozumiemy i zwracamy Państwa uwagę na najbardziej ekologiczne i niezawodne źródła ciepła, które znaleźć można tuż za swoimi drzwiami - powietrze i grunt. Są one doskonałymi, alternatywnymi dla konwencjonalnych systemów, źródłami energii, którą wystarczy jedynie przetworzyć przy pomocy pompy ciepła.

Dlatego niewiele jest rozwiązań tak korzystnych, jak pompa ciepła. Powietrze i grunt wytwarzają niewyczerpalną energię cieplną, która następnie przetwarza na użytkową właśnie pompa ciepła. Junkers jest jednym z najlepszych producentów, oferujących rozwiązania tego typu. Pompa ciepła Junkers gwarantuje wysoką efektywność oraz możliwość ekonomicznego wykorzystania przez cały rok. Na takim rozwiązaniu korzysta przede wszystkim przyroda – pompy ciepła Junkers nie emitują substancji szkodliwych, a dzięki innowacyjnej technice zapewniają bezawaryjną, wieloletnią pracę.

Bodaj największą zaletą jest ekonomiczność, jaką zapewnia pompa ciepła. Cena za energię pozyskaną tą drogą jest nieporównywalna z kosztami ponoszonymi za klasyczne ogrzewanie. Korzystając z całkowicie bezpłatnego źródła energii, można więc wyraźnie obniżyć bieżące koszty dostaw energii.

Zalety, które zapewnia pompa ciepła to między innymi:

  • eksploatacja pompy ciepła nie wymaga ponoszenia wydatków na konserwację, ponieważ są to urządzenia trwałe i niezawodne,
  • pompa ciepła cechuje się wysoką efektywnością i wyraźnie redukuje koszty eksploatacji,
  • przy użyciu zaledwie 25% energii zasilania, pompa ciepła osiąga 100% mocy grzewczej,
  • nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na doprowadzenie przyłącza gazowego, wybudowanie komina czy składowanie paliwa,
  • pompa ciepła sprawia, że nieruchomość zyskuje na wartości,

Pompa ciepła to gwarancja bezpiecznego jutra.

Instalując pompę ciepła po prostu inwestujesz we własną przyszłość. Warto pamiętać o tym, że:

  • energia czerpana z gruntu i z powietrza jest dostępna bez żadnych ograniczeń i całkowicie bezpłatna,
  • ilość kopalnych źródeł energii jest ograniczona, a popyt na nie wciąż wzrasta,
  • pompa ciepła, powietrze i grunt – zestaw tych trzech elementów uniezależnia nas od stale rosnących kosztów za energię.

Podsumowując, pompa ciepła jest idealnym zabezpieczeniem na przyszłość i daje wszystko to, czego nie dają systemy konwencjonalne.

Firma Grambet oferuje Państwu pompy ciepła JUNKERS oraz DIMPLEX w szerokiej gamie typów i odmian.

 Pompa Dimplex LIK 8TE i LIKI 14TE

Pompy ciepła/woda marki Dimplex nadają się do prawie każdego pomieszczenia technicznego. Prowadzenie powietrza odbywa się przez specjalne przewody powietrzne. W przypadku pomp ciepła ze zmainą kierunku przepływu powietrza o 90 stopni możliwa jest instalacja narożna bez przewodów powietrznych.

Pompy te mają już wbudowane urządzenie źródła ciepła. Z powietrza zewnętrznego zasysanego przez wentylator zostaje pobrana energia,a schłodzone powietrze jest spowrotem wydmuchiwane do otoczenia. Emitowany hałas jest przy tym redukowany do minimum dzięki wyjątkowo cichemu wentylatorowi osiowemu ze skrzydłami o zarysie sierpowym optymalizującym emisję dźwięku. Możliwa jest instalacja nie tylko przy ścianie lecz ustawienie w narożniku pomieszczenia. W przypadku pomp ciepła ze zmainą kierunku przepływu powietrza o 90 stopni nie są konieczne przewody powietrza do mnotażu narożnego.

 

Dane techniczne:
1. Zwarta obudowa
2. Ustawienie narożne przewodów pow.
3. Napięcie przyłączneiowe - 400V
4. Maksymalna temp. zasilania  - 58/65 stopni C
 

 

 

 

 

 

Pompa Dimplex LA6TU i LA9TU

Pompy powietrze/woda cechuje wyjątkowa wszechstronność zastosowań oraz stosunkowo niewielki nakład montażowy. Pompy serii LA...TU mogą zostać ustawione przy scianie budynku bez zastosowania dużego odstępu. W takim przypadku możliwe jest poprowadzenie przewodów do budynku możliwie najktrótszą drogą. Montaż jest niezwykle prosty a ich praca przebiega komfortowo. Bionicznie uformowane łopatki wentylatora pomp ciepła LA9TU, wzorozwane na kształcie sowich skrzydeł, zapewniają neizalże bezgłosną pracę. Dzięki zastosowaniu parownika o wysokiej wydajności zostaje mniejszona prędkość powietrza. Sam wentylator obraca się o 30% wolniej dzięki czemu dodatkowo zostaje zredukowana emisja dżwięku.

Dane techniczne:
1. Napiecie przyłączeniowe - 400V
2. Maksymalne temperatury zasilania dla trybu ogrzewania - 60/58 stopni C
3. Moc grzewcza w kW. Sprężarka prz A2/W35 - 5,1/7,5
4. Poziom ciśnienia akustycznego w odległości 10 m db(A) - 29/30

 

 

 

 

 

Pompa Supraeco W SWO 270-2X

SUPRAECO W SWO 270-2X to unikatowe urządzenie łączące pompę ciepła i zasobnik ciepłej wody, przy pomocy którego można wykorzystać darmową energię zawartą w powietrzu, bez względu na temperaturę. Teraz pompa ciepła Supraeco W SWO 270-2X może pracować do temperatury powietrza -10oC. Ta unikatowa cecha sprawia, że jest to urządzenie wyjątkowe na rynku i może praktycznie funkcjonować bez dodatkowego źródła ciepła. Oszczędności przy eksploatacji mogą sięgać nawet 80% w porównaniu z innymi źródłami ciepła, dzięki wysokiej sprawności działania. Pompa ciepła jest przyjazna środowisku, ponieważ podczas pracy nie emituje żadnych spalin. Pojemność zasobnika, 270 litrów, zaspokoi potrzeby kilkuosobowej rodziny. Pompę ciepła Supraeco W SWO można połączyć z istniejącym źródłem ciepła – kotłem lub instalacją solarną - za pomocą wężownicy grzewczej wbudowanej w zasobnik. Duża powierzchnia wężownicy zapewnia bardzo dobrą wymianę ciepła. Regulator pompy ciepła jest przystosowany do współpracy z dowolnym kotłem grzewczym, instalacją solarną lub panelami fotowoltaicznymi.

Dane techniczne:
1. Miejsce instalacji - wewnątrz budynku
2. Moc grzewcza - 2 kW
3. Współcznnik COP - 4,2