tel. 061/814-37-70

Komfort termiczny to podstawa, o jaką należy zadbać w każdym obiekcie – domu jednorodzinnym, budynku publicznym czy mieszkaniu. Na sprawną regulację temperatury w mieszkaniach pozwala instalacja centralnego ogrzewania, którą rozprowadza się po całym budynku, by ciepło docierało do wszystkich pomieszczeń. Instalację CO tworzy kilka elementów. Jednym z najważniejszych jest urządzenie pełniące rolę źródła ciepła. Coraz częściej za tą funkcję odpowiedzialny jest piec gazowy dwufunkcyjny.

Piec gazowy dwufunkcyjny w mieszkaniu zajmuje się głównie podgrzewaniem wody, a następnie dostarczeniem jej do domowej instalacji CO. Piec gazowy dwufunkcyjny cechuje kompleksowość. Urządzenie nie tylko przekazuje ciepło do kaloryferów, ale również zapewnia ciepłą wodę użytkową w kranach. Jak dokładnie działa piec dwufuncyjny, montowany często w mieszkaniach? Po odpaleniu pieca gazowego dwufuncyjnego, transmitowany do palnika gaz zapala się pod wpływem iskry. Wówczas ogień podgrzewa wodę, przepływającą przez płytowy wymiennik ciepła i dostarcza ją do poszczególnych odbiorników.

Piece gazowe dwufunkcyjne

Dlaczego warto wybrać piec gazowy dwufunkcyjny do mieszkania? Urządzenie zapewnia wysoką wydajność i jakość pracy. Co ważnie w przypadku kompaktowych wnętrz, piec gazowy dwufunkcyjny nie zajmuje dużej ilości miejsca. Dla wielu osób zaletą jest również rodzaj opału, a raczej jego brak – właściciele pieców gazowych dwufunkcyjnych nie są zobligowani do składowania drewna, węgla czy ekogroszku. Piece gazowe dwufuncyjne są w pełni zautomatyzowane, dlatego jedynym obowiązkiem mieszkańców pozostaje ustawienie preferowanych parametrów.

Piec gazowy dwufunkcyjny w mieszkaniu to również wiele korzyści pod względem ekonomicznym, a wszystko za sprawą dwóch ról, jakie pełni: ogrzewanie pomieszczeń i podgrzewanie wody użytkowej wtedy, gdy jest to potrzebne. Piece gazowe dwufuncyjne stanowią ekologiczne rozwiązania i nie wpływają na zanieczyszczanie środowiska naturalnego.

Piece gazowe do mieszkania

Aby piec gazowy dwufunjcyjny w mieszkaniu był możliwie najbardziej wydajny, warto dobrać odpowiedni typ urządzenia dostosowany do powierzchni lokalu oraz zapotrzebowania użytkowników. Pomóc w tym może zespół naszych doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów, który odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Projekty instalacji CO opieramy o wysokiej jakości piece gazowe dwufunkcyjne od renomowanych na rynku producentów. Zapraszamy do kontaktu!