tel. 061/814-37-70

Umieszczenie w swoim domu kominka, który stworzyłby przytulną atmosferę w pomieszczeniu, to marzenie wielu osób. Niestety z różnych względów – użytkowych, technicznych czy budżetowych, nie każdy może pozwolić sobie na to z pewnością wyjątkowe rozwiązanie. Wówczas warto sięgnąć po kominki elektryczne lub biokominki, stanowiące doskonałą alternatywę do tradycyjnych urządzeń. Czym charakteryzują się kominki elektryczne i biokominki? Która opcja będzie tą najbardziej odpowiednią?

Tradycyjny kominek posiada funkcje użytkową i dekoracyjną, gdyż ogrzewa pomieszczenie, a jednocześnie poprawia walory wizualne wnętrza. Jak jest z biokominkami i kominkami elektrycznymi? Biokominki, podobnie jak kominki elektryczne, nie generują dymu, przez co nie ma potrzeby, by były podłączane do przewodów kominowych. Dzięki temu w kominek elektryczny czy biokominek mogą wyposażyć się także właściciele mieszkań oraz apartamentów.

Biokominek a kominek elektryczny

Biokominki zasila się specjalnym biopaliwem, a konkretniej bioetanolem. Substancja, tworzona z surowców roślinnych, jest bezwonna, ekologiczna i biodegradowalna, przez co również bardzo przyjazna dla środowiska. Biokominki naturalnie oddają ciepło do pomieszczenia, przez mogą być dodatkowym źródłem ciepła w domu czy mieszkaniu. Kominki elektryczne w salonie w wielu przypadkach pełnią jedynie funkcję ozdobną, ale nie zawsze. Nowoczesne modele kominków elektrycznych posiadają opcję grzania. Ciepło wytwarzane przez kominki elektryczne można w prosty sposób regulować i dostosowywać do swoich aktualnych potrzeb.

Kominek elektryczny – zalety

Biorąc pod uwagę wszystkie plusy komików elektrycznych oraz biokominków, zdecydowanie najlepszą opcją będzie pierwsza propozycja. Kominki elektryczne sprawdzą się niemal w każdym typie budownictwa – w domach, mieszkaniach, apartamentach, a nawet kompaktowych kawalerkach. Nie trzeba też specjalnie planować instalacji kominka elektrycznego wcześniej. Do montażu kominków elektrycznych nie są potrzebne przewody kominkowe ani specjalne instalacje.

Kominki elektryczne wpasują się w każde wnętrze – zarówno to urządzone w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Szykowny wygląd kominka elektrycznego sprawi, iż nada pomieszczeniu eleganckiego, wyjątkowego i przytulnego wydźwięku. Dużym plusem i przewagą kominków elektrycznych nad biokominkami jest prosta, intuicyjna obsługa urządzenia. Kominki elektryczne są zautomatyzowane i nie wymagają zakupu specjalnego biopaliwa czy innych surowców.

Warto również podkreślić, iż kominki elektryczne gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, a ponadto zapewniają wielosezonową użyteczność. Kominek elektryczny wolnostojący narożny lub frontowy w sezonie jesienno-zimowym może ogrzewać wnętrze, a w cieplejszym okresie w roku pełnić jedynie funkcję ozdobną.

Kominki elektryczne – sklep

W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości kominki elektryczne, spełniające najwyższe standardy użytkowe i wizualne. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem kominków elektrycznych online lub odwiedzenia sklepu w Poznaniu oraz skontaktowania się z naszym pomocnym zespołem specjalistów.