tel. 061/814-37-70

O domowych stacjach uzdatniania wody mówi się coraz częściej nie tylko w kontekście „wymysłu” czy „niepotrzebnych inwestycji” – wręcz przeciwnie. Posiadanie tego systemu uważane jest za praktyczne, kojarzy się z dbaniem o zdrowie najbliższych. Nierzadko jest też jedynym sposobem na posiadanie czystej wody z własnego ujęcia.

Zastosowanie domowej stacji uzdatniania wody jest dzisiaj bardzo szerokie i dotyczy nie tylko wolnostojących domów ze studnią do czerpania wody na potrzeby gospodarstwa. Obecnie także w mieszkaniach wykorzystuje się te systemy do dokładnego oczyszczania wody pitnej przed jej spożyciem. Czy jednak zastosowanie takich urządzeń ma w dzisiejszych czasach sens?

Czy inwestycja w domową stację uzdatniania wody ma sens?

Można by pomyśleć, że skoro mamy XXI wiek, to stosowanie jakichkolwiek metod oczyszczania wody z kranu, pochodzącej z miejskiego wodociągu, jest co najmniej irracjonalna. Tymczasem zastosowanie stacji uzdatniania wody ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia.

W grę wchodzi nie tylko smak wody – ta jest w pewien sposób „zniekształcona” przez znajdujące się w niej związki wapna i magnezu. Ich działanie najlepiej widać po osadach, jakie zostawiają w czajnikach czy na armaturze łazienkowej. Identycznie wyglądają wszelkie przewody odpływowe urządzeń AGD korzystających z bieżącej wody, jak pralka czy zmywarka. Domowa stacja uzdatniania wody działa jak filtr, wyłapujący wszystkie niepotrzebne związki, jednocześnie poprawiając smak wody.

Twarda woda wpływa na jakość przygotowywanych potraw oraz na sam smak wody spożywanej w herbatach czy kawach. Obecność kamienia w wodzie wpływa również na jakość i wygląd skóry – jest ona podrażniona, sucha, szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Dotyczy to przede wszystkim dzieci o znacznie bardziej wrażliwej skórze.

Jeśli idzie o domową stację uzdatniania wody ze studni, tutaj sens zastosowania urządzenia jest jeszcze większy. We własnych ujęciach wody powszechnie występują związki chemiczne, jak mangan, żelazo, jony azotanowe czy amonowe. Nierzadko znajdują się tam również wirusy oraz bakterie, a także inne mikroorganizmy, mające wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Stacja uzdatniania wody – tak czy nie?

Niezależnie od sytuacji, domowa stacja uzdatniania wody ma sens. Warto jednak wybierać najlepsze propozycje, jak domowa stacja uzdatniania wody Keller. Nowoczesne technologie, jakie zostały w niej wykorzystane, znacznie wpływają na sposób użytkowania urządzenia i łatwość obsługi.