Grzejniki panelowe 3 płytowe znajdują obecnie powszechne zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania. Występują w szerokiej gamie modeli, co umożliwia dopasowanie ich do konkretnych potrzeb pod względem wysokości, mocy, długości oraz szerokości.
Grzejniki panelowe stosuje się głównie do ogrzewania domów i mieszkań, niemniej doskonale zdają one egzamin również w pomieszczeniach biurowych. Łączą w sobie funkcjonalność oraz nowoczesny design idący w duchu najnowszych trendów w aranżacji wnętrz.
Grzejniki stalowe 3 płytowe w instalacjach C.O. – czym różnią się od innych grzejników?
Grzejniki 3 płytowena tle innych modeli wyróżniają się przede wszystkim konstrukcją. Powstają one ze stalowej blachy, którą umieszcza się w specjalnej prasie. Z blach powstają płyty, przy czym płyta przednia charakteryzuje się pionową profilowaną powierzchnią. Niekiedy grzejniki te posiadają ożebrowanie – jest ono umieszczane pomiędzy płytami a ścianą. Ożebrowanie skutecznie zapobiega utracie nadmiernej ilości ciepła. Warto także nadmienić, że grzejniki stalowe 3 płytowe znakomicie współpracują z pompami ciepła oraz z kotłami kondensacyjnymi.
Grzejniki 3 płytowe w instalacjach C.O. – jak działają?
Sposób działania grzejników stalowych 3 płytowych nie jest skomplikowany. Znajdującymi się w nich kanałami przepływa gorąca woda, przenikająca najpierw do płyty, a następnie do powietrza. Istnieją dwa sposoby jej rozprowadzania, a mianowicie:
- równoległy (tradycyjny) – wpływająca od góry woda jest rozprowadzana równomiernie po wszystkich płytach, po czym powraca do źródła ciepła;
- szeregowy – woda w pierwszej kolejności trafia do płyty znajdującej się od strony pomieszczenia, a potem doprowadzana jest stopniowo do kolejnych płyt.
W sytuacji, kiedy zachodzi konieczność zwiększenia mocy grzejnika panelowego 3 płytowego, warto rozważyć zakup konwektora ogrzewającego powietrze przepływające wzdłuż niego. Maksymalna ilość konwektorów zawsze musi odpowiadać liczbie płyt, a więc w tym przypadku mogą być ich 3. Jeśli natomiast chodzi o regulowanie temperatury, niezbędny jest termostat.
Przy okazji wypada przypomnieć, iż przed przystąpieniem do montażu grzejnika trzeba zapoznać się z warunkami jego stosowania oraz warunkami gwarancyjnymi. W razie nieprawidłowego montażu sprzęt nie będzie funkcjonować tak, jak powinien, co może skutkować utratą gwarancji.
Grzejniki 3 płytowe w instalacjach C.O. – dlaczego warto?
Grzejniki 3 płytowe od Grambet to znakomity wybór z wielu powodów. Odznaczają się one wysoką wydajnością termiczną, zapewniającą odpowiedni komfort w pomieszczeniu bez względu na temperaturę otoczenia. Nawet w duże mrozy utrzymują we wnętrzach temperaturę na odpowiednim poziomie. Są ponadto bardzo trwałe i nie korodują, co jest zasługą materiałów (stali), z jakich zostały wykonane. Dodatkowo są proste w montażu i łatwe do utrzymania w należytej czystości. Ich stricte praktyczne atuty idą w parze z eleganckim wyglądem, czyniącym je interesującym elementem dekoracyjnym.
Przy zakupie grzejnika 3 płytowego trzeba obowiązkowo pamiętać o tym, aby instalacja C.O., z którą będzie współpracować, była też wykonana ze stali. W przeciwnym razie nie obejdzie się bez bariery antydyfuzyjnej. Jej zadaniem jest zwiększenie trwałości takiego systemu grzewczego poprzez ograniczenie dostępu tlenu przyśpieszającego korozję. Niezwykle istotne jest również to, aby w zakresie mocy i rozmiaru grzejnik pasował do parametrów konkretnego pomieszczenia, takich jak rodzaj okien, stopień nasłonecznienia oraz izolacja podłogi, ścian i dachu.