tel. 061/814-37-70

Zbiorniki na wodę deszczową

Zbiornik na deszczówkę to popularne rozwiązanie, które pozwala w sposób ekologiczny i oszczędny gromadzić wodę opadową. Dzięki niemu masz możliwość wykorzystać deszczówkę do podlewania ogrodu, mycia samochodu czy spłukiwania toalety. Nie tylko ograniczysz zużycie wody pitnej, ale także obniżysz swoje rachunki za wodę. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są zbiorniki na wodę deszczową naziemne. Ich instalacja jest prosta, obsługa wygodna, a koszty stosunkowo niskie.

W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne zbiorniki na deszczówkę, w tym zbiorniki na wodę deszczową 1000 l oraz pojemniki ozdobne. Bogaty wybór kształtów i wzorów ozdobnego zbiornika na wodę deszczową pozwoli go idealnie wkomponować w aranżację Twojego ogrodu, działki lub tarasu.

Zbiorniki na wodę deszczową — czysta oszczędność

Woda deszczowa to cenny zasób, który możesz wykorzystać do wielu celów w swoim domu i ogrodzie. Jak zacząć zbierać deszczówkę? Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni zbiornik na wodę deszczową.

Zbiorniki na deszczówkę to pojemniki, które zbierają i magazynują wodę spływającą z dachu lub innych powierzchni. Wodę możesz wykorzystać do zasilania domowych systemów sanitarnych, napełniania oczka wodnego lub fontanny czy nawilżania kompostu. Nie tylko pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze, ale także zapewnić sobie dodatkowe źródło wody w sytuacjach awaryjnych.

Woda deszczowa jest darmowa i odnawialna, więc nie musisz płacić za nią rachunków. Według szacunków zbiornik na wodę deszczową 1000 l może zapewnić Ci około 50% zapotrzebowania na wodę w gospodarstwie domowym. To oznacza nawet kilkaset złotych oszczędności rocznie.

Zbiorniki na deszczówkę — chroń środowisko

Używając wody deszczowej, zmniejszasz zużycie wody pitnej. W ten sposób ograniczasz emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych powstających podczas jej pompowania i oczyszczania. Ponadto zbiorniki na wodę deszczową zapobiegają powodziom i erozji gleby, ponieważ zmniejszają ilość wody spływającej do kanalizacji i rzek.

Zbiorniki na wodę deszczową 1000 l są praktyczne i ekonomiczne, umożliwiając gromadzenie dużej ilości deszczówki na potrzeby domu i ogrodu. Woda deszczowa jest miękka i nie zawiera chloru ani innych substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla roślin i zwierząt. Przez to lepiej nawilża glebę, zapewniając wzrost i bujne kwitnienie roślin. Co więcej, deszczówka jest również idealna do kąpieli zwierząt, ponieważ nie podrażnia ich skóry ani sierści.

Jak wybrać zbiornik na wodę deszczową?

W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów i modeli zbiorników na wodę deszczową. Aby wybrać ten odpowiedni dla swoich potrzeb, weź pod uwagę kilka czynników, które wskazujemy poniżej.

  • Pojemność zbiornika — dobierając pojemność zbiornika, weź pod uwagę roczną sumę opadów w danym miejscu, metraż dachu, z którego będzie spływać woda oraz na co i w jakich ilościach będziesz jej używać.

  • Materiał — zbiorniki na deszczówkę mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik czy beton. Plastik jest lekki, tani i łatwy w montażu, ale może ulegać zabrudzeniu lub uszkodzeniu przez promieniowanie UV. Z kolei beton jest solidny i stabilny, ale ciężki i drogi.

  • Sposób montażu — zbiorniki na wodę deszczową mogą być umieszczone pod ziemią lub na powierzchni. Zbiorniki podziemne są mniej widoczne i nie zajmują miejsca w ogrodzie, ale wymagają większej inwestycji i prac ziemnych. Zbiorniki na wodę deszczową naziemne są stosunkowo łatwe do zainstalowania, co przekłada się na niższe koszty niż inwestycja w bardziej zaawansowane systemy zbierania deszczówki.

  • Wygląd — jeśli zależy Ci na estetyce ogrodu, wybierz ozdobny zbiornik na wodę deszczową. Pasuje on do nowoczesnych aranżacji i pełni nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Co więcej, możesz również ozdobić zbiornik roślinami, kamieniami czy innymi, oryginalnymi elementami.

Dofinansowanie zbiornika na deszczówkę

Planujesz zainstalować na swojej nieruchomości zbiornik na wodę deszczową? Zwróć uwagę na program „Moja Woda”, dzięki któremu możesz zdobyć dotację na własny zbiornik na deszczówkę. Jeśli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego i nie brałeś wcześniej udziału w tym programie, możesz otrzymać nawet 6000 zł dofinansowania. Inicjatywa ta jest prowadzona we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszami wojewódzkimi.

Mamy nadzieję, że w naszej ofercie znajdziesz zbiornik na deszczówkę, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania — zarówno pod względem pojemności, jak i walorów estetycznych. Zapraszamy do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.

NASI PARTNERZY

NA BLOGU

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?

Wydajność, efektywność i pełne pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną gospodarstwa domowego wymaga prawidłowego obliczenia mocy planowanej instalacji. Obliczenia można wykonać samodzielnie, uwzględniając roczne zapotrzebowanie domu

Armaturę jakiej firmy wybrać?

Pod pojęciem armatury łazienkowej kryją się wszelkie urządzenia, za pomocą których możliwe jest korzystanie z bieżącej wody. Zaliczają się do nich baterie do umywalek oraz

Potrzebujesz pomocy przy doborze produktu?

Firma Grambet została założona w 1989 przez Mirosława Gucię. Od 1991 roku zajmuje się hurtową sprzedażą urządzeń grzewczych, instalacji c.o. i c.w.u., oraz ceramiki łazienkowej. 

GRAMBET GRUPA SBS Sp.K. M. I M. GUCIA

HURTOWNIA

KONSULTANT