Zasada działania rekuperatora

Odzyskaj ciepło!
Rekuperatory standardowo wyposażone są w krzyżowy - przeciwprądowy wymiennik ciepła dzięki temu, urządzenia te mogą przekazywać świeżemu powietrzu energię cieplną zużytego powietrza. Przenoszenie tego ciepła następuje poprzez cienkie płytki stworzone z tworzywa sztucznego na zasadzie przeciwprądów. Stopień odzysku ciepła kształtuje się na poziomie ok. 90%, co prowadzi do oszczędnosci na poziomie ok 40% kosztów.

 

 

 


 

 

Odzyskaj wilgotność powierza!
Dzięki specjalnie zaprojektowanemu wymiennikowi ciepła relatywna wilgotność  powietrza w budynku ulega polepszeniu, to idealne rozwiązanie gdy zimą powietrze jest bardzo suche. Para wodna ze zużytego powietrza skrapla się i zostaje wchłonieta poprzez membranę. W ten sposób odzyskane ciepło i wilgotność, oddawane są do powietrza nawiewanego do budynku, a wszystko to bez jakiegokolwiek przenoszenia mikroorganizmów i zapachu.

 

 

 


 

 

Cały asortyment urządzeń do wentylacji Zehnder wypoasżonych jest w 100% bypass letni. Zadaniem bypassu jest przeprowadzić powietrze zużyte obok wymiennika ciepła. W taki sposób zapobiega się schłodzeniu przez gruntowy wymiennik ciepłego powietrza nawiewango w lecie. Ta funkcja rekuperatora wykorzystywana także podczas chłodniejszych nocy letnich.