Kolektory słoneczne i solary

Kolektory słoneczne - ekonomiczna ekologia.

Kolektory słoneczne są w stanie zaspokoić średniorocznie nawet do 60% zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową (cwu). W okresie lipiec - sierpień wartość ta dochodzi do 90% zapotrzebowania na cwu. Znakomicie rozwiązują one problem wysokich kosztów produkcji ciepłej wody w domach (szczególnie w przypadku domów z basenem), pensjonatach, czy obiektach użyteczności publicznej. Nawet jeżeli w chwili obecnej nie przewidujesz montażu kolektorów słonecznych, warto na etapie budowy lub modernizacji instalacji przewidzieć taką możliwość na przyszłość i zainstalować specjalny zasobnik do współpracy z kotłem i solarami o pojemności 250 lub 300l oraz dwoma wężownicami.

Kolektory słoneczne to nie tylko rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ale także ekologiczne. Pozyskiwanie energii elektrycznej bez jakiejkolwiek emisji zanieczyszczeń pozwala skutecznie chronić środowisko naturalne. Energia słoneczna jest całkowicie darmowa i odnawialna, jej wykorzystanie umożliwia spowolnienie eksploatacji zasobów naturalnych Ziemi. Na szczęście rozwiązanie to z każdym rokiem staje się w Polsce bardziej popularne, głównie za sprawą coraz niższych cen zestawów solarnych.

Pośredniczymy przy uzyskiwaniu dofinansowania na zakup i montaż kolektorów z dopłatą 45%

Oferujemy kolektory słoneczne produkowane przez :

  • jednego z największych europejskich producentów - polskie przedsiębiorstwo Hewalex. Wyroby tej firmy charakteryzują się rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny. Dzięki temu zwrot inwestycji związanej z zainstalowaniem kolektorów słonecznych tej marki następuje już po kilku latach. Dostarczamy i montujemy zarówno pakiety kolektorów wraz z zasobnikami jaki i systemy kolektorów dla większych obiektów.
  • firmę Junkers należącą do koncernu  Bosch oferującą szeroki asortyment systemów solarnych na każdą kieszeń